Już w niedzielę 17 lipca miasto Łomża zaprasza na spędzenie czasu na Podlaskim Pikniku Rodzinnym, który odbędzie się na Muszli Koncertowej. Na imprezie dostępne będą liczne atrakcje, filmy w ramach Podlaskiego Kina Plenerowego, a nawet zjawi się gość specjalny. Początek o godzinie 15:00, a wstęp będzie bezpłatny.

Atrakcje dla całej rodziny

Do dyspozycji dzieci będą atrakcje dmuchane czy animacje. Poza tym przewidziane jest stoisko Służb Specjalnych, kąciki artystyczne, pokazy ratownictwa medycznego i warsztaty tańca ludowego. Będą stoiska, które będą kusić lodami i watą cukrową, a głodni będą mogli spróbować potrawy regionalnej przygotowanej przez Koło Gospodyń Wiejskich. Poza przedstawionymi atrakcjami swoje stoiska będą miały takie instytucje jak Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej, Opera i Filharmonia Podlaska, Muzeum Podlaskie w Białymstoku.

Jakiś czas temu informowaliśmy o wakacyjnym kinie plenerowym. W czasie pikniki zaprezentowane będą dwa filmy w ramach Podlaskiego Kina Plenerowego, które nie były przewidziane w łomżyńskim Kinowym Lecie. O 18:00 zostanie wyświetlony animowany film „Rock Dog. Pies ma głos!”, a dwie godziny później „Narodziny gwiazdy” z Bradleyem Cooperem i Lady Gagą w rolach głównych.

Gość specjalny!

Jak głosi plotka około godziny 16 lub 17, na scenie w Łomży pojawi się Wiceprezes Rady Ministrów i Minister Aktywów Państwowych oraz opiekun Prawa i Sprawiedliwości w województwie podlaskim Jacek Sasin. Szczegóły wizyty polityka w Łomży nie są jednak znane.

Zbiórka charytatywna

W trakcie trwania wydarzenia będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz Filipa Nowackiego. To dwuletni chłopiec cierpiący na rdzeniowy zanik mięśni SMA typ 2. Cena leku, którego potrzebuje, jest astronomiczna, więc tym bardziej zachęcamy wszystkich do pomocy.