Obejrzenie filmu pod gołym niebem to cudowny pomysł na spędzenie letniego wieczoru. Wiele miast daje swoim mieszkańcom taką możliwość i w Łomży nie będzie inaczej. Kinowe Lato rozpocznie się 8 lipca i w każdy kolejny piątek lipca i sierpnia w Parku Jana Pawła II będzie można zobaczyć jeden film pod gwiazdami. Każdy seans zacznie się o godzinie 21:30.

Lipiec

Pierwszy film w kinie plenerowym to „Na rauszu”. To europejski zdobywca Oscara za najlepszy film międzynarodowy, a nominację otrzymał również reżyser- Thomas Vinterberg. To film opowiadający o grupie nauczycieli, którzy postanowili sprawdzić, czy mała dawka alkoholu otwiera umysł i pobudza kreatywność.

„W labiryncie” to kolejna lipcowa propozycja. To włoski thriller o porwanej nastolatce, która budząc się w szpitalu, nie pamięta kilkunastoletniego więzienia. W filmie „Proxima” zobaczymy losy Sary, która jako jedyna kobieta bierze udział w szkoleniu Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Lipiec zakończymy filmem „Jumanji: Następny poziom”, czyli kolejną częścią przygód Dwayne’a Johnsona w roli Spencera.

Sierpień

W drugim miesiącu wakacji również czekają na nas cztery filmy. „Baby Driver” to komedia o chłopaku, który został wrobiony w napad, który nie mógł się udać. Tydzień później kolejny Oscarowy film, czyli „Whiplash”. Najlepszy aktor drugoplanowy dla J.K. Simmonsa, najlepszy dźwięk oraz najlepszy montaż, to kategorie, w których film zdobył statuetki.

„Robin Hood: Początek” to powrót Robina z Loxley, który znów staje w obronie mieszkańców Nottingham. Na zakończenie Kinowego Lata zobaczymy polską komedię obyczajową „Moje wspaniałe życie”. Gwiazdy polskiego kina na pewno skuszą na przyjście do parku.