Na terenie miejscowości Kownaty, leżącej w granicach gminy Piątnica, miało miejsce zdarzenie o charakterze kryminalnym. W niedzielnym popołudniu 78-letni Władysław K. rzekomo zaatakował siekierą swojego krewnego. Ofiara, mężczyzna w wieku nieco poniżej 40 lat, po doznaniu poważnych obrażeń została prędko przetransportowana do najbliższego szpitala. Prokuratura podjęła natychmiastowe działania w odpowiedzi na ten dramatyczny incydent.

Śledztwo w sprawie Władysława K., domniemanego sprawcy ataku, prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łomży. Z informacji oficjalnych wynika, że mężczyzna jest podejrzewany o to, iż 2 czerwca 2024 roku, na terenie gminy Piątnica, w województwie podlaskim, usiłował dokonać zabójstwa swojego bratanka. Świadkowie relacjonują, że podejrzany niespodziewanie skierował się w stronę ofiary od tyłu i zaatakował ją siekierą trzymaną w rękach. Ciosy zadane w głowę spowodowały u pokrzywdzonego poważne obrażenia. Cel jaki postawił przed sobą Władysław K., śmierć bratanka, nie został jednak osiągnięty dzięki natychmiastowej interwencji medycznej.

W rezultacie wniosku złożonego przez prokuratora, Sąd Rejonowy w Łomży postanowił zastosować wobec podejrzanego środek zapobiegawczy. Władysław K. został tymczasowo aresztowany na czas trzech miesięcy.

Według naszych informacji, stan zdrowia 40-letniego mężczyzny hospitalizowanego w szpitalu w Łomży jest nadal krytyczny.