Centrum Rozwoju Młodzieży, które jest nową inicjatywą stowarzyszenia Youth Human Impact, zostało niedawno otwarte w Łomży. Ta organizacja, założona kilka lat temu przez trzech absolwentów z III Liceum Ogólnokształcącego, ma na celu stworzenie przestrzeni dla młodzieży. Głównym założeniem jest umożliwienie młodym ludziom pozyskiwania praktycznej wiedzy.

Pomysł na utworzenie Centrum Rozwoju Młodzieży zrodził się po przeprowadzonych rozmowach z młodymi mieszkańcami Łomży. Członkowie stowarzyszenia uznali, że miasto potrzebuje takiego miejsca dla swojej młodzieży.

Mówiąc o planach związanych z centrum, Magdalena Koniecko z Youth Human Impact wyjaśniła, że miejsce to ma służyć jako platforma umożliwiająca młodzieży uczestnictwo w warsztatach. Na przykład, mogą tam zdobywać umiejętności miękkie, takie jak bycie skutecznym liderem, efektywne funkcjonowanie w grupie czy prezentowanie się podczas rozmów kwalifikacyjnych. Centrum planuje oferować szereg umiejętności we współpracy z różnymi ekspertami.

Centrum nie jest tylko miejscem do nauki, ale również zachęca młodzież do tworzenia własnych projektów. Jeśli młodzi ludzie dostrzegają pewną potrzebę w Łomży, na przykład stworzenie akcji społecznej, centrum ma za zadanie dostarczyć im odpowiednie narzędzia i wsparcie w realizacji ich pomysłów.