Rano, nieco przed godziną jedenastą, zaskakujący incydent zaniepokoił mieszkańców Łomży. Na ulicy Woziwodzkiej wybuchł pożar w jednym z apartamentów, a płomienie przenikając przez okna budynku, wzbudzały lęk u przechodniów. Dzięki błyskawicznej i decyzyjnej postawie przechodzących osób, starsza kobieta mieszkańca budynku została bezpiecznie ewakuowana. Na miejscu interweniowała karetka pogotowia, która udzieliła niezbędnej pomocy medycznej poszkodowanej.

Z miejsca zdarzenia natychmiast wezwano cztery zastępy strażaków. Jednostki straży pożarnej błyskawicznie przystąpiły do działań mających na celu ugaszenie rosnącego ognia. Gdy ogień był już pod pełną kontrolą strażaków, zapobiegli oni jego rozprzestrzenianiu się na inne mieszkania w kamienicy, ratując tym samym budynek przed większym zniszczeniem.

Aktualnie fragment ulicy Woziwodzkiej, gdzie miało miejsce zdarzenie, jest niedostępny dla ruchu. Służby odpowiedzialne za utrzymanie porządku zabezpieczają miejsce zdarzenia. Na miejscu nadal jest obecna straż pożarna, która doprowadza do końca operację dogaszania oraz próbuje ustalić przyczyny powstania pożaru.