Krótko mówiąc, Łomża w niedalekiej przyszłości stanie się epicentrum teatru polskiego. Konkretnie, 37. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Walizka” ma rozpocząć się 5 czerwca. Znaczące jest to, że na tym wydarzeniu zobaczymy aż 13 różnych spektakli pochodzących z ośmiu krajów, w tym takich jak Włochy, Francja i Niemcy.

Jarosław Antoniuk, dyrektor łomżyńskiego Teatru Lalki i Aktora, podkreśla, że liczba osób, które wyraziły chęć do udziału w konkursie, była imponująca. Zauważa on, że w tym roku liczba zgłoszeń była wyjątkowo duża. Co więcej, dodaje on, że festiwal cieszy się dużym zainteresowaniem teatrów na całym świecie. Szczególnie zauważalne jest to na przykładzie Argentyny i Brazylii, gdzie festiwal jest promowany przez organizacje lalkarskie oraz unijne.

Warto dodać, że spektakle będą miały miejsce w różnych lokalizacjach, takich jak Stary Rynek, teren w pobliżu Łomżyńskiej Katedry czy Hala Kultury. Wszystko to sprawia, że wydarzenie jest niezwykle atrakcyjne nie tylko dla miłośników teatru, ale także dla turystów odwiedzających Łomżę.