Projekt modernizacji węzła na skrzyżowaniu dróg ekspresowych S8 i S61, znajdującego się w pobliżu miasta Ostrów Mazowiecka, wkracza w decydującą fazę. Dzięki temu kierowcy przemieszczający się z Warszawy w stronę tej lokalizacji mogą już korzystać z dwóch pasów ruchu po obu stronach drogi. To znacząco poprawi komfort jazdy oraz efektywność przemieszczania się w kierunku stolicy.

Mimo że nadal są prowadzone drobne prace wykończeniowe, dozwolona prędkość na tym odcinku została ograniczona do 100 km/h. Szacowany termin pełnego ukończenia prac to sierpień obecnego roku.

Odcinek S61 pomiędzy Ostrowią Mazowiecką Północ a miejscowością Śniadowo został udostępniony do użytku publicznego już w październiku ostatniego roku, chociaż nie wszystkie elementy przebudowy były wtedy finalizowane. W ramach tego samego projektu przeprowadzana była także modernizacja drogi ekspresowej S8 oraz wiaduktu umieszczonego nad torami kolejowymi.

Konsekwencją tych działań były liczne ograniczenia w ruchu na drodze S8, gdzie ruch odbywał się jedynie po jednym pasie w obu kierunkach. W kwietniu bieżącego roku, postęp prac umożliwił otwarcie obu jezdni, jednakże tylko z jednym dostępnym pasem ruchu. Od dzisiejszego dnia, kierowcy mają możliwość korzystania z obu pasów na każdej z jezdni.