Młode zawodniczki koszykówki z Łomży, reprezentujące barwy UKS 4, zakończyły swój udział w półfinałach rozgrywek mistrzostw Polski kategorii U-13. Przyszło im zmierzyć się z niezwykle mocnymi rywalkami, co znacząco wpłynęło na końcowe wyniki. Ich trenerem jest Michał Piotrowski.

W konfrontacji finałowej spotkały się z gospodyniami turnieju – drużyną GTS Gminy Pruszcz Gdański. Mimo wielkiego zaangażowania i walki, łomżanki nie były w stanie sprostać swoim rywalkom. Ostatecznie, drużyna przeciwko której stanęły, triumfowała zdecydowanie, kończąc mecz wynikiem 113:25 na swoją korzyść. Warto dodać, że przeciwniczki z Pruszcza Gdańskiego udowodniły swoją dominację już wcześniej, zwyciężając nad ekipami MUKS Bełchatów (114:16) oraz GTK Gdynia (120:22).

Do finałowego etapu mistrzostw, obok GTS Gminy Pruszcz Gdański, awansowały również dziewczęta z Bełchatowa. W konfrontacji z gospodyniami, UKS 4 Łomża grał następująco: Białomyzy zdobyła 2 punkty, Smaługa – 3, Zoń – 4, Kowalska nie zdobyła żadnego punktu, podobnie jak Nikonowicz, Sobierańska, Alicka, Korzeniecka. Dardzińska i Dąbkowska obie zdobyły po 2 punkty, Kuliś – 7, a Trzonkowska – 1. Cały mecz rozegrał się w kwartach: 7:40, 7:31, 5:30, 6:12.