Mężczyzna odpowiedzialny za spowodowanie kolizji drogowej został zatrzymany przez służby policyjne. Sprawcą okazał się 55-latek, który za kierownicą pojazdu miał ponad 1,3 promila alkoholu. Teraz to sąd będzie decydować o konsekwencjach jego czynów.

W sobotnią noc, w miejscowości Sierzputy Młode doszło do zdarzenia drogowego, w którym brały udział ciężarówka i samochód osobowy marki bmw. Z raportu policji wynika, że kierujący ciężarówką podczas zmiany pasa ruchu nie ustąpił pierwszeństwa innemu pojazdowi. W wyniku tego manewru doszło do kolizji.

Sprawca zdarzenia, 55-letni mieszkaniec Ostrołęki, nie był trzeźwy podczas prowadzenia swojego pojazdu. Informacje te potwierdziły badania przeprowadzone przez funkcjonariuszy na miejscu zdarzenia. Ich wyniki wskazały obecność ponad 1,3 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Policjanci natychmiast skonfiskowali prawo jazdy 65-latka.

Teraz los kierowcy ciężarówki leży w rękach sądu. Jeżeli zostanie uznał za winnego prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu, grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.