Początek roku przynosi nam łagodną zimę, a teraz także coraz dłuższe i cieplejsze dni. Taka pogoda sprzyja pojawianiu się na drogach większej ilości niechronionych uczestników ruchu drogowego, w tym zwłaszcza miłośników jednośladów. Niestety, ze wzrostem liczby motocyklistów na drogach, obserwuje się również zwiększenie liczby incydentów drogowych, w których biorą oni udział. W samym tylko tym roku, doszło do tak tragicznego skutku jak śmierć 53 użytkowników motocykli.

Sytuacje, w których zamieszani są motocykliści, często wiążą się z poważnymi konsekwencjami. Wobec tego powinniśmy mieć na uwadze fakt, że motocyklista jest trudniejszy do dostrzeżenia przez innych kierowców. Wielokrotnie podejmują oni manewry omijania lub wyprzedzania innych pojazdów z dużą prędkością, co może doprowadzić do wypadków spowodowanych przez kierowców, którzy mogli nie zauważyć jednośladu na swojej drodze.

Komenda Miejska Policji w Łomży podkreśla, że sprawne i czyste oświetlenie, a także kamizelka odblaskowa, znacząco poprawiają widoczność motocyklisty zarówno za dnia, jak i po zmroku. Apelują do motocyklistów, aby zadbali o swoją widoczność – „Dajcie się zauważyć!”. W ten sposób kierowcy samochodów będą mieli możliwość stopniowego przyzwyczajania się do obecności motocyklistów na drodze.