Łomżyńscy stróże prawa wytropili i zatrzymali dwóch młodych mieszkańców powiatu toruńskiego, którzy mieli na swoim koncie liczne oszustwa. Policjanci z oddziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą przy łomżyńskiej Komendzie Miejskiej Policji nałożyli na 23-latków aż 44 zarzuty oszustwa. Jak wynika z ustaleń śledztwa, podejrzani handlowali przez internet różnymi drobnymi przedmiotami, które pomimo otrzymania zapłaty nie docierały do nabywców.

Mieszkańcy powiatu toruńskiego oferowali na sprzedaż na jednym z popularnych serwisów aukcyjnych różne przedmioty – od telefonów komórkowych, przez hulajnogi, rowerki dziecięce, po ubrania czy inne artykuły. Zakupione produkty nigdy nie trafiały do kupujących. Skala ich przestępczej działalności ujawniła się, gdy pokrzywdziły się dwie łomżanki. Panie przelały pieniądze za zakupione przedmioty, ale nie otrzymały przesyłek a próby skontaktowania się ze sprzedawcami spełzły na niczym.

W toku dochodzenia funkcjonariusze odkryli, że oszustwo było wynikiem współpracy dwóch przyjaciół, którzy dzielili się nie tylko planem działania, lecz także zyskami pochodzącymi z przestępstw. Po zatrzymaniu mężczyźni tłumaczyli, że celowo wybierali niewielkie kwoty do oszustwa, licząc na to, że ich czyny zostaną zakwalifikowane jako wykroczenia i unikną kary więzienia. Na skutek działań policji, jeden z podejrzanych usłyszał 31 zarzutów oszustwa, a drugi – 14. Obaj teraz muszą liczyć się z możliwością kary do ośmiu lat pozbawienia wolności.