Łomżyński Teatr Lalki i Aktora przystępuje do kolejnego etapu modernizacji. Tym razem, dzięki uzyskanemu wsparciu finansowemu, planuje się wymiana dotychczasowego dachu i dodatkowe docieplenie budynku. Jak informuje Jarosław Antoniuk, dyrektor teatru, stan dachu uległ niedawno znacznemu pogorszeniu.

– Aspirujemy do tego, aby budynek naszego teatru był w pełni szczelny – podkreśla dyrektor Antoniuk – szczególnie teraz, gdy zaczęły pojawiać się problemy z aktualnie stosowanym pokryciem dachowym. To papa termozgrzewalna, która wraz z różnymi obróbkami staje się coraz mniej szczelna. Właśnie dlatego, myślę, że warto zastosować nowe technologie w celu zapewnienia lepszego zabezpieczenia naszego dachu. Zadbamy o to, aby był to proces skuteczny i gwarantujący trwałość na wiele lat.

Teatr ciągle rozwija się i wymaga wielu poprawek. Zależy nam na tym, by był on przyjazny dla widzów nie tylko pod względem artystycznym, ale także estetycznym – dodaje dyrektor.

– Przez ostatnie lata przeprowadziliśmy wymianę okien, foteli, odnowiliśmy elewację, zaś dla ułatwienia pracy naszej ekipy technicznej, dobudowaliśmy windę towarową. Każdego roku, w okresie letnim, realizujemy różnego rodzaju inwestycje. Dzięki temu nasz budynek staje się coraz bardziej przyjazny i kolorowy. Naszym celem jest stworzenie miejsca, które będzie ciepłe i komfortowe dla każdego widza – zakończył dyrektor Jarosław Antoniuk.