Podczas ceremonii, która odbyła się we wtorek 6 lutego w Hali Kultury, sportowcy reprezentujący Łomżę otrzymali stypendia za swoją ciężką pracę, osiągnięcia oraz reprezentowanie swojej społeczności. Wśród obecnych na wydarzeniu był Marek Olbryś, wicemarszałek, który wręczał te honorowe nagrody.

Olbryś przyznał, że jego największą pasją jest piłka nożna, a szczególnie związany jest z juniorską drużyną ŁKS Łomża. Niemniej jednak, wyraził również uznanie dla innych dyscyplin sportowych, takich jak lekkoatletyka czy pływanie, oraz gier zespołowych, które uczą współpracy i polegania na innych. Obecnie trzecioligowy ŁKS jest jednym z beneficjentów pomocy Województwa Podlaskiego. Zapowiedział jednak, że dotacje będą wzrastały, jeśli klubowi uda się awansować na kolejne szczeble. Klub, który nazwany jest datą założenia „1926”, ma nadzieję na powtórzenie swojego największego sukcesu – udziału w rozgrywkach zaplecza ekstraklasy – w stulecie istnienia.

Sportowe stypendia zostały ustanowione przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego po wyborach, które wygrał w 2014 roku.

„Kontynuujemy dobrą tradycję doceniania uzdolnionych sportowców, ich trudu, zaangażowania i osiągnięć. Jesteśmy również dumni z ich roli w promowaniu naszego miasta i te stypendia są wyrazem naszej wdzięczności” – powiedział prezydent Mariusz Chrzanowski. Proces przyznawania stypendiów jest regulowany przez określone zasady dotyczące m.in. rangi osiągnięć, a wnioski są przedstawiane prezydentowi przez Łomżyńską Radę Sportu.