W jednej z małych miejscowości na terenie gminy Łomża można było zaobserwować nietypowe zdarzenie. Policjant był świadkiem, jak 81-letni mężczyzna próbował dokonać kradzieży betoniarki.

Policjant na służbie, obserwując z okna swojego domu, zauważył niecodzienne sceny rozgrywające się na sąsiedniej posesji. Starszy mężczyzna pojawił się na podwórku sąsiada i usiłował przesunąć ukrytą w krzakach betoniarkę. Jak informuje starszy aspirant Karolina Wojciekian ze łomżyńskiej komendy policji, funkcjonariusz początkowo sądził, że mogło dojść do transakcji sprzedaży sprzętu. Wydawało mu się, że senior jest jedynie kupcem, który przybył po odebranie sprzętu.

Jednak coś w zachowaniu starszego pana wzbudziło podejrzenia u policjanta. Postanowił on opuścić swój dom i osobiście skonfrontować się z mężczyzną. Podczas rozmowy z 81-latkiem, funkcjonariusz zdał sobie sprawę, że senior może nie mówić prawdy – relacjonuje dalej starsza aspirant Wojciekian. Wydarzenie to pokazuje, jak ważna jest spostrzegawczość i świadomość obywateli, nawet jeśli są oni funkcjonariuszami poza godzinami służby.