Posiedzenie z Zbigniewem Kuźmiukiem, parlamentarzystą należącym do prawicowego ugrupowania PiS, przyciągnęło w Łomży i okolicy około 50 osób. Spotkanie miało miejsce w kontekście cyklicznych rozmów „Bądźmy Razem”, organizowanych przez polityków Zjednoczonej Prawicy w różnych regionach kraju.

Spotkania te są częścią kampanii przed wyborami samorządowymi, które mają miejsce w kwietniu 2024 roku. Jak przyznał sam poseł Kuźmiuk, są one również sposobem na bezpośrednie komunikowanie się z wyborcami, zwłaszcza po ostatnich zmianach w krajowych mediach publicznych.

Zbigniew Kuźmiuk, który jest obecnie posłem na Sejm X kadencji, a wcześniej był europarlamentarzystą przez dwie kadencje, podkreślił, że takie spotkania są kluczowe dla polityków Zjednoczonej Prawicy. Pozwalają one bowiem na przypomnienie o osiągnięciach swojego rządu i wyrażenie obaw związanych z potencjalnymi zagrożeniami po ewentualnej zmianie władzy.

W spotkaniu w Łomży uczestniczyli nie tylko zwykli obywatele, ale również lokalni działacze polityczni i samorządowi, a także członkowie i sympatycy partii PiS.