Piotr Serdyński, lider Platformy Obywatelskiej w Łomży, został mianowany zastępcą prezydenta tego miasta, które często jest uważane za bastion Prawa i Sprawiedliwości. Z kolei drugie miejsce na liście zastępców prezydenta Łomży, która jest znana z jej prawicowych sympatii, nadal zajmuje osoba popierająca ideę Suwerennej Polski.

Prezydent Łomży, Mariusz Chrzanowski, ma zamiar ponownie ubiegać się o ten urząd. Serdyński, choć nie wyklucza możliwości kandydowania, twierdzi jednak, że decyzja jeszcze nie zapadła. Jego nowa rola jako zastępca prezydenta może wpłynąć na te plany.

Przed objęciem funkcji zastępcy prezydenta, Serdyński służył jako radny Obywatelskiego Klubu Samorządowego w Radzie Miejskiej Łomży. Ostatnio publicznie wyraził chęć ubiegania się o stanowisko prezydenta tego miasta w nadchodzących wyborach samorządowych w kwietniu.

Z drugiej strony, Chrzanowski bez wątpienia będzie dążył do utrzymania swojego stanowiska prezydenta Łomży. W poprzednich wyborach samorządowych był pierwotnie kandydatem PiS, części większej Zjednoczonej Prawicy. Planował ponownie otrzymać poparcie tej partii, a co za tym idzie, Jarosława Kaczyńskiego – tak jak to miało miejsce cztery lata temu. To zamiar Chrzanowskiego został ogłoszony podczas konferencji prasowej przez ówczesnego prezesa podlaskiego PiS, posła Krzysztofa Jurgiela, którego teraz widzimy jako eurodeputowanego.