Na muzycznym rynku zadebiutowała najnowsza propozycja od Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego z Łomży – „Polish Impressions”. Jest to osiemnasta płyta w dorobku tej prestiżowej orkiestry. W skład zespołu wykonawczego tego albumu weszli znakomici polscy soliści: Jadwiga Kotnowska z fletem, skrzypek jazzowy Mateusz Smoczyński, Artur Pachlewski na klarnecie, wiolonczelistka Karolina Jaroszewska oraz akordeonista Klaudiusz Baran.

Łomżyńska filharmonia może poszczycić się bogatym dorobkiem płytowym, który zdobywa szerokie uznanie, zarówno na rodzimym, jak i międzynarodowym rynku muzycznym. Filharmonicy mogą pochwalić się nagrodą polskiego przemysłu fonograficznego FRYDERYK 2019 za jeden ze swoich krążków. Dodatkowo, siedem innych płyt otrzymało nominacje do tej prestiżowej nagrody, a trzy zostały wyróżnione nominacjami do International Classical Music Awards. Wydawnictwa orkiestry cieszą się entuzjastycznymi recenzjami w kraju i za granicą, ciesząc się dużym uznaniem krytyków. W dorobku Filharmonii Kameralnej z Łomży znajduje się również płyta DVD o tytule „Vistula Landscapes”.

Na pierwszym planie najnowszego krążka filharmoników z Łomży jest Suita Polska na flet, skrzypce, skrzypce barytonowe i orkiestrę smyczkową autorstwa Mateusza Smoczyńskiego. To wyjątkowe dzieło stworzone zostało na specjalne zamówienie Filharmonii Kameralnej w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”, prowadzonego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Premierowy występ Suity polskiej odbył się w grudniu 2022 roku i zyskał uznanie międzynarodowej Kapituły, która uhonorowała go Złotym Dyplomem III Międzynarodowego Konkursu „Muzyczne Orły” jako wybitne osiągnięcie w dziedzinie muzyki wykonanej w 2022 roku.