Ostatnie intensywne opady śniegu i silne wiatry spowodowały ogromne trudności dla kierowców w rejonie Łomży. Zgodnie z informacjami od naszych Czytelników, ruch drogowy na drogach wojewódzkich nr 63 i 679 pomiędzy Łomżą a Zambrowem oraz Mężeninem jest mocno utrudniony.

Niekorzystne warunki atmosferyczne stały się przyczyną kilku kolizji drogowych. Szczególnie problematyczna jest sytuacja na Szosie w miejscowości Stara Łomża, gdzie zablokowany został wjazd do Łomży przez cysternę i autobus.

Aktualna sytuacja pogodowa, ze średnią temperaturą bliską zeru stopni Celsjusza, sprzyja tworzeniu się na drogach niebezpiecznych lodowisk. Opady mokrego śniegu przy lekko dodatnich temperaturach tworzą na nawierzchniach trudne do pokonania warstwy lodu.

Kierujący pojazdami wjeżdżającymi do Łomży muszą być przygotowani na długotrwałe korki. Odradzamy podróże tymi trasami, jeśli tylko istnieje taka możliwość, i apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności.

W przeciągu ostatnich trzech godzin odnotowaliśmy lekki wzrost temperatury powietrza powyżej zera stopni Celsjusza. W połączeniu z dalszymi opadami mokrego śniegu, warunki na drogach są wyjątkowo trudne. Prognozy wskazują, że nawierzchnie mogą pozostać przez dłuższy czas oblodzone i śliskie.