Pochodzą one z powiatu białostockiego i przypuszcza się, że skradły artykuły kosmetyczne o łącznej wartości blisko 4500 złotych. W razie skazania, grozi im do 5 lat więzienia.

Kiedy łomżyńscy śledczy odkryli miejsce pobytu tych kobiet, natychmiast podjęli działanie. Już wcześniej, w październiku, te dwie kobiety uprawiały swoje nielegalne praktyki w drogeriach w Łomży. Wydaje się, że te mieszkanki powiatu białostockiego uczyniły kradzież kosmetyków stałym sposobem na utrzymanie.

Te dwie kobiety, w wieku 23 i 32 lata, nie są nowicjuszkami w tej dziedzinie – wcześniej były już karane za podobne przestępstwa. Ich ofiarami stawały się różnego rodzaju produkty kosmetyczne – farby do włosów, perfumy, a nawet artykuły do makijażu. Zdarzyło się, że w ciągu jednego dnia ukradły towary na kwotę blisko 4500 złotych.

Mimo że Łomża była głównym miejscem ich działalności, nie było to jedyne miasto, w którym dokonywały kradzieży. Wobec nich toczą się postępowania prowadzone przez inne jednostki policji. Wczoraj obie panie usłyszały po dwa zarzuty kradzieży, a za ten rodzaj przestępstwa grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.