W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy komunikat od Radosława Żegalskiego, prezesa Zarządu MPEC Sp. z o.o. w Łomży. Dyrektor firmy przekazuje istotne informacje dotyczące opłat za ciepło.

MPEC Sp. z o.o. w Łomży chciał po raz kolejny podkreślić, że pomimo wprowadzenia nowej taryfy od dnia 1 września 2023 roku, nie doszło do żadnej podwyżki opłat za dostarczanie ciepła dla mieszkańców Łomży. Wprawdzie nowa taryfa uwzględnia 8-procentową podwyżkę, ale ta zostanie całkowicie zrekompensowana poprzez udzielenie upustu o identycznej wysokości. W efekcie końcowe koszty, które mieszkańcy pokrywają za ciepło – a więc zarówno za energię cieplną, jak i jej transport – pozostają bez zmian. Możliwość przyznania takiego upustu jest efektem działalności firmy w obszarze produkcji i sprzedaży energii elektrycznej.

Należy zatem podkreślić, że ewentualne zwiększenie obciążeń za centralne ogrzewanie lub ciepłą wodę użytkową ze strony spółdzielni, wspólnoty mieszkaniowej czy zarządcy nieruchomości, pod pretekstem wprowadzenia przez MPEC nowej taryfy, stanowi nic innego jak nieuczciwe działanie.