Funkcjonariusze z łomżyńskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zakończyli działalność 25-letniego mężczyzny, który zajmował się szeroko zakrojoną akcją oszustw. Dzięki koordynowanej pracy z prokuraturą, w ciągu śledztwa zgromadzono dowody, które pozwoliły na postawienie mu aż 190 zarzutów. Mężczyzna, korzystając z anonimowości internetu, sprytnie wyłudzał pieniądze oferując do wynajęcia apartamenty, których nigdy nie posiadał. Teraz, za swoje czyny, grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Przestępcza karuzela, którą prowadził zatrzymany, działała od początku stycznia aż do końca sierpnia 2022 roku. Wykorzystując popularną stronę z ogłoszeniami o różnych usługach, umieszczał tam oferty wynajmu atrakcyjnych apartamentów w Gdańsku. Nie zadowalał się jednak samym wynajmem nieruchomości – oprócz tego mieszkaniec Warszawy publikował ogłoszenia o możliwości uzyskania pożyczek. Osoby zainteresowane pobytami nad morzem przekazywały mu zaliczki na wynajem apartamentów, natomiast ci, którzy potrzebowali dodatkowych pieniędzy, wpłacali zaliczki na koszty notarialne. Niestety, po zrealizowaniu przelewu kontakt z oszustem urwał się.

Podczas śledztwa przesłuchano setki świadków i ustalono aż 190 osób z całej Polski, które padły ofiarami tego oszusta. Suma strat, jakie ponieśli pokrzywdzeni, wynosi ponad 50 tysięcy złotych. Po zatrzymaniu mężczyzna trafił do aresztu śledczego, gdzie oczekuje na proces sądowy. Akt oskarżenia został już przekazany do sądu, zaś oszustowi grozi surowa kara – nawet do 8 lat pozbawienia wolności.