Tegoroczne obchody 75-lecia istnienia Cechu Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Łomży, które odbyły się 22 września, były wyjątkowym wydarzeniem. Na jubileuszowej gali, która zgromadziła wielu gości, w tym m.in. wicemarszałka Marka Olbrysia oraz radnych województwa, takich jak Piotr Modzelewski, Sylwester Zawadzki, długoletni „Starszy” łomżyńskiego Cechu i prezes Izby Rzemieślniczej i Przedsiębiorczości w Białymstoku, podkreślił znaczenie trzech kluczowych wartości dla tej instytucji – tradycji, jakości i odpowiedzialności.

Zdaniem Zawadzkiego, te trzy słowa doskonale oddają charakter działalności rzemieślniczej organizacji. Wicemarszałek Marek Olbryś zgodził się z tym spostrzeżeniem, podkreślając unikalność rzemiosła w Polsce na tle innych krajów. Wyraził swoje zdanie, że rzemiosło w zorganizowanej formie z odpowiednim systemem kształcenia i zdobywania kolejnych stopni zawodowego wtajemniczenia, jest zjawiskiem wyjątkowym i niezwykle cennym. Olbryś, który ma bogate doświadczenie zarówno zawodowe jak i prywatne, związane m.in. z Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży, zdecydowanie wyraził swoje poparcie dla inicjatyw promujących rzemiosło i tradycje z nim związane.

W trakcie uroczystości jubileuszowych, wicemarszałek wręczył Cechowi Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Łomży okolicznościowy grawerton od zarządu województwa. Zasłużony dla rzemiosła Sylwester Zawadzki odegrał kluczową rolę podczas gali, przypominając o ważności rzemiosła dla lokalnej społeczności i ekonomii.