Dnia 12 września, znany w środowisku sportowym Andrzej Korytkowski, który pełni funkcje takie jak prezes Klubu Sportowego Prefbet-Sonarol, trener oraz wychowawca, świętował swoje wyjątkowe jubileusz. Minęło już bowiem dwadzieścia pięć lat od momentu, kiedy rozpoczął prowadzenie zajęć z lekkoatletyki. Przez ten czas udowodnił, że jest w tej dziedzinie prawdziwym profesjonalistą.

Andrzej Korytkowski jest niewątpliwie jednym z najbardziej utytułowanych trenerów na Ziemi Łomżyńskiej. Jego wkład w rozwój młodych sportowców jest nieoceniony – tysiące godzin ciężkich treningów oraz setki zdolnych młodzieńców, którzy pod jego okiem stawali się coraz lepsi. To właśnie ćwierćwiecze pełne przygód, triumfów, ale i porażek. Jak sam mówi trener Korytkowski, to okres wspaniałej pracy.

Jego kariera zawodowa umożliwiła mu odwiedzenie aż dwudziestu krajów na różnych kontynentach. Odbył blisko stu podróży samolotem, co świadczy o międzynarodowym charakterze jego działalności.

Andrzej Korytkowski urodził się 16 lutego 1970 roku. Od roku 1998 jest zaangażowany w pracę w klubie, który sam założył. Posiada uprawnienia trenera II klasy. Swoje umiejętności i doświadczenie przekazuje młodym adeptom sportu, prowadząc treningi z zakresu sprintów, biegów średnich i długich, oraz biegów z przeszkodami.