Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego (WORD) na Podlasiu niedawno obchodziły swoje 25-lecie. To jubileuszowe wydarzenie zdecydowano się uczcić w Łomży, gdzie upłynęło w atmosferze świętowania i radości. W programie nie zabrakło wystawienia różnych modeli samochodów, w tym nawet tak luksusowych jak ferrari czy lamborghini, które mogli również „przetestować” uczestnicy. Dodatkowo zapewniono różnorodne gry i atrakcje dla najmłodszych.

Rodzinny piknik, który zorganizowano na terenie placu manewrowego, sprawił, że wszyscy zgromadzeni mieli okazję spotkać się, wymienić doświadczenia oraz lepiej się integrować. Na miejscu czekały na nich stoiska z różnymi eksponatami – od sprzętu policyjnego, przez strażacki po wojskowy. Ponadto, jednym z głównych punktów programu było możliwość przejażdżki ferrari lub lamborghini na placu egzaminacyjnym – jednakże warunkiem skorzystania z tej atrakcji było zaliczenie egzaminu teoretycznego na prawo jazdy.

Przez kwart wieku działalności, Łomżyński WORD przeprowadził egzaminy praktyczne dla 799 tysięcy kandydatów na kierowców, natomiast do egzaminu teoretycznego przystąpiło 519 tysięcy osób. Jak podkreślił dyrektor łomżyńskiego ośrodka, Mirosław Oliferuk, nasz lokalny Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego rozpoczynał swoją działalność od absolutnego zera.