W mieście Łomża, 43 nauczycieli pracujących w placówkach edukacyjnych prowadzonych przez samorząd miejski, otrzymało tytuł nauczyciela mianowanego. Tytuły te wręczył osobiście prezydent miasta, Mariusz Chrzanowski, podczas uroczystej ceremonii w Hali Kultury.

W swoim przemówieniu prezydent Chrzanowski wyraził pełen podziw dla nauczycieli, którzy mimo swoich licznych zobowiązań zawodowych i rodzicielskich, nie zapominają o swoim osobistym rozwoju. Wyrazy uznania skierował do nich za ogrom pracy włożonej w realizację kolejnych wyzwań zawodowych. Ponadto, życzył im niewyczerpanej pasji do nauczania i wytrwałości w dążeniu do zdobycia kolejnych stopni awansu zawodowego.

Wśród laureatów tytułu nauczyciela mianowanego znalazła się między innymi Alicja Pyczot, pracująca jako logopeda w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2. Pani Alicja wyraziła ogromną satysfakcję z osiągnięcia kolejnego stopnia w swojej karierze zawodowej. Podkreśliła również, że zdobyta przez nią wiedza na pewno znajdzie zastosowanie w jej codziennej pracy.