Sytuacja wymagająca natychmiastowej interwencji służb ratunkowych miała miejsce w spokojne popołudnie na osiedlu w Łomży. Przyczyną zamieszania była tragiczna sytuacja, w której 96-letnia kobieta upadła z balkonu na rusztowanie znajdujące się o kilka metrów niżej.

Wstrząsające wydarzenie zaszło w poniedziałek, 19 czerwca, na ulicy Kasztelańskiej. O godzinie 16:40 dyżurny komendy miejscowej odebrał zgłoszenie dotyczące starszej pani, która runęła z balkonu. Po przybyciu na miejsce ustalono, że budynek jest w trakcie remontu i balkony nie są zabezpieczone odpowiednimi barierkami. Z tego powodu doszło do dramatycznej sytuacji.

Rzeczniczka łomżyńskiej policji poinformowała, że poszkodowana kobieta spadła z balkonu mieszczącego się na trzecim piętrze prosto na rusztowanie usytuowane na wysokości drugiego piętra. W wyniku tego tragicznego zdarzenia seniorka odniosła poważne obrażenia i w stanie krytycznym została przewieziona do najbliższego szpitala.

Niestety, pomimo wysiłków lekarzy, po kilku godzinach Prokuratura Rejonowa w Łomży przekazała smutną wiadomość, że życia 96-letniej poszkodowanej nie udało się uratować.