Dzisiaj, 15 czerwca, rozpoczynają się obchody tegorocznych Dni Łomży, które związane są z 605 rocznicą nadania miastu praw miejskich. W programie zaplanowano m.in. uroczystą sesję Rady Miejskiej, którą połączono z otwarciem Starego Rynku. Ponadto odbędzie się także konferencja naukowa, jarmark oraz koncerty. 

Dzisiejsze świętowanie (15 czerwca) rozpocznie się już o godzinie 10:00 podczas Mszy Świętej poprowadzonej w intencji Miasta. Chwilę po niej, ponieważ już o 12:00 zaplanowano sesję Rady Miejskiej Łomży, a o 13:00 oficjalne otwarcie Starego Rynku po zakończonej rewitalizacji. Miłośnicy muzycy spotkać się będą mogli o godzinie 18:30 w sali koncertowej FKWL, gdzie odbędzie się jubileuszowy koncert łączący 45-lecie Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży oraz 605. rocznicę nadania praw miejskich Łomży. 

W piątek (16 czerwca) zaplanowano międzynarodową konferencję naukową, a już w sobotę na scenie muszli koncertowej w Łomży, usłyszeć będzie można młodzież MDK-DSK. Ponadto swój koncert zagrają: Marta Kruk, Papa D, Chivas, Komodo & Tomas Sykes.