Tegoroczną działalność Łomżyńskiej  Komunikacji Rowerowej rozpocznie się z 1 maja. Dla chcących z niej skorzystać czeka 100 tradycyjnych rowerów, 30 elektrycznych oraz 15 stacji. Rowery będą dostępne przez cały sezon do końca października. 

W ubiegłym roku władze miasta podpisały umowę dotyczącą dostawy, instalacji i uruchomienia systemu roweru publicznego w Łomży. Umowa z firmą NEXTBIKE POLSKA S.A. dotyczyła także obsługi systemu na lata 2022-2025. Tym samym zarejestrowało się do niego w ubiegłym roku ponad tysiąc osób, które rowery wypożyczyły 9028 razy. Z danych przekazanych przez operatora systemu wiadomo również, że czas wynajmu łącznie wszystkich jednośladów wyniósł  186 dni. 

W tym roku zmieni się natomiast lokalizacja jednej ze stacji. Jak podaje miasto, najrzadziej wykorzystywana, mieszcząca się obok Straży Pożarnej przeniesiona została na wysokości cmentarza przy ulicy Przykoszarowej. Pozostałe z nich spotkać możemy w miejscach, takich jak: bulwary, strzelnica na os. Konstytucji 3-go Maja, Plac Kościuszki, Orlik przy ul. Katyńskiej, okolice Miejskiego Centrum Przesiadkowo-Komunikacyjnego (skrzyżowanie Sikorskiego-Legionów), Galeria Łomża przy Rondzie Solidarności, ul. Szmaragdowa, hala sportowa Szkoły Podstawowej nr 9, Galeria Aleja Park i SM Perspektywa, Stary Rynek, Bawełna w rejonie ul. Wojska Polskiego i Studenckiej, Park Wodny przy ul. Wyszyńskiego oraz Akademia Nauk Stosowanych przy ul. Akademickiej.