Łomżyńscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej w Nowogrodzie kierowcę volkswagena. Szybko okazało się, że 29-letni mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania, jednak poczwórny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.  

Jak informuje KMP Łomża, funkcjonariusze z łomżyńskiej drogówki zatrzymali ostatnio do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. Podczas rutynowego sprawdzenia kierowcy w policyjnej bazie okazało się jednak, że nie posiada on prawa jazdy, za to aż cztery zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Trzy z nich wydano przez sąd w Białymstoku do końca tego roku, natomiast czwarty do czerwca 2024 roku. 

Pomimo ograniczeń, które na 29-latka nałożył sąd, jeździł on nadal samochodem. Po kontroli jednak, jego samochód został odholowany, a sprawa mężczyzny skierowana do sądu. Mieszkaniec powiatu białostockiego odpowie za niezastosowanie się do zakaz ow wydanych przez sąd. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.