W miniony weekend policjanci z Łomżyńskiej drogówki prowadzili działania, które miały na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach w rejonie. Niestety przez nadmierną prędkość uprawnienia do kierowania straciło dwóch kierowców. Rekordzista tego dnia jechał w obszarze zabudowanym 119 km/h. To już kolejny raz, gdy policjanci pracowali w miejscach wskazanych przez internautów na krajowej Mapie Zagrożeń. 

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie za kółkiem odpowiedziało dwóch kolejnych kierowców. Pierwszego z nich zatrzymano w piątek w Laskach. 28-letni kierowca audi, przekroczył w tym miejscu dopuszczalną prędkość o 69 km/h. Ukarany on został mandatem karnym w wysokości 2 tys. złotych oraz otrzymał 14 punktów karnych. 

Drugiego kierowcę zatrzymano w niedzielę, podczas kontrolowania Marianowa wyraźnie śpieszył się kierowca Nissana. Kierowca z Ukrainy jechał 110 km/h przekraczając przy tym dopuszczalną prędkość o 60 km/h. Ukarano go również mandatem w wysokości 1500 złotych. Zatrzymanym do kontroli odebrano ponadto uprawnienia do kierowania.