Oferujący sprzedaż garnków 19-letni mieszkaniec Augustowa, wszedł do mieszkania seniorki, gdzie ją zaatakował i zabrał oszczędności. Zatrzymany został przez łomżyńskich policjantów w wyniku pościgu. Funkcjonariusze odzyskali skradzione pieniądze, a mężczyzna usłyszał zarzuty i trafił do aresztu

19-latek podejrzany o rozbój na mieszkańce Augustowa usłyszał dwa zarzuty i trafił już do aresztu na wniosek prokuratury. Z ustaleń policji wynika, że obywatel Rumunii odpowie za wejście do mieszkania seniorki pod pretekstem sprzedaży garnków. Podczas wyciągnięcia przez kobietę pieniędzy w celu zapłaty, 19-latek zaatakował ją. Siłą zabrał jej przy tym oszczędności wynoszące ponad 16 tys. złotych oraz 200 dolarów, a następnie uciekł. 

Poinformowani policjanci z Augustowa natychmiast rozpoczęli poszukiwania. We współpracy z jednostką wojewódzkiej policji w Białymstoku udało się im ustalić, że poruszać się on może citroenem w stronę Łomży. Poinformowani łomżyńscy funkcjonariusze zauważyli go w Piątnicy, gdzie mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli. Przyśpieszył natomiast i kontynuował jazdę ulicami Łomży, powodując przy tym kolizję. 

Po umożliwieniu dalszej jazdy 19-latkowi próbował on bezskutecznie kontynuować swoją ucieczkę na pieszo. Przy mężczyźnie znaleziono skradzione pieniądze. Odpowie za dwa postawione mu zarzuty.