Miasto Łomża wprowadza kolejne oszczędności związane z energią elektryczną. O północy zgasną światła w Parku Jana Pawła II, Ludowym, Jakuba Wagi oraz na bulwarach. W porównaniu z poprzednimi latami miasto zapłaci i tak większe rachunki za prąd. Nie określono również dostawcy energii na 2023 rok.  

Z rozpoczęciem rok 2023 Łomża pozostała bez określonego dostawcy energii elektrycznej. Miasto będzie musiało więc korzystać z rezerwowego zakupu, który zagwarantowała wszystkim samorządom Ustawa Prawo Energetyczne. 

Oszczędności związane są przede wszystkim ze zwiększonymi kosztami energii elektrycznej. Miasto bowiem zapłaci znaczącą więcej za prąd niż w ubiegłych latach. W związku z założeniami parkach i na bulwarach światło zgaśnie dokładnie o północy. Aktualnie trwają prace przygotowawcze do wprowadzenia rozwiązań technicznych. 

Wyłączenie oświetlenia to nie jedyne sposoby na oszczędzanie Łomży. Podczas modernizacji ulic bowiem wymieniane na bardziej energooszczędne podlegają oświetlenia. Ponadto na obiektach kubaturowych miasto stara się umieszczać źródła odnawialnej energii, takie jak panele fotowoltaiczne.