Ulicami Łomży już tradycyjnie 6 stycznia przejdzie Orszak Trzech Króli. Tegoroczne rozpoczęcie wydarzenia zaplanowano o 13:00 w czterech lokalizacjach. Barwny korowód zakończy swój przemarsz przy Ołtarzu Papieskim, gdzie odbędzie się symboliczny pokłon Trzech Króli. 

Święto Trzech Króli to w Łomży doskonały powód do wspólnego kolędowania. Podobnie jak w poprzednich latach organizowane jest w tym czasie również przejście ulicami barwnego korowodu. Tegoroczne świętowanie rozpocznie się mszą o 12:00, po której orszak wyruszy z parafii Św. Michała Archanioła, Św. Andrzeja Boboli oraz pw. Krzyża Świętego. Wspólne spotkanie odbędzie się natomiast na błoniach przy Ołtarzu Papieskim parafii Miłosierdzia Bożego. Ponadto świętowaniu będzie towarzyszyć Rodzinne Kolędowanie, które zaplanowano na godzinę 19:00 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Łomży. 

To już po raz 11-sty barwny Orszak Trzech Króli przejdzie ulicami Łomży. Tegorocznemu towarzyszyć będzie hasło przewodnie “Niech prowadzi nas gwiazda”.