W tym roku znów nadleśnictwo będzie rozdawać darmowe sadzonki drzew i krzewów. To już czwarta edycja akcji #sadziMY, w którą zaangażowana jest nawet para prezydencka. Darmowe sadzonki można odebrać w godzinach od 09:00 do 15:00.

Gdzie odebrać sadzonki?

Nadleśnictwa w całym kraju będą rozdawać sadzonki całkowicie nieodpłatnie w dniach 29 i 30 września. Dla Polaków czeka aż milion sadzonek, które można zasadzić na własnym podwórku. Siedziba łomżyńskiego nadleśnictwa znajduje się przy ulicy Nowogrodzkiej. Po odbiór sadzonek zaleca się przyjść z własnym opakowaniem, które będzie chroniło korzenie przed wysuszeniem.

Najważniejsze wydarzenie akcji odbędzie się 30 września. Wtedy Andrzej Duda razem z żoną Agatą Kornhauser-Dudą zasadzą własne sadzonki w okolicach Nowego Sącza. Para prezydencka zaangażuje się w akcję sadzenia drzewa od jej pierwszej edycji.

Ważna rola w życiu

Drzewa odrywają ważną rolę w życiu na Ziemi. To one najskuteczniej produkują tlen, a jeden hektar lasu liściastego może wyprodukować około 700 kilogramów tlenu. Jedno drzewo w ciągu roku wytwarza tlen dla 10 osób. Drzewa niewątpliwie przydają się w upalne dni, kiedy to możemy schronić się w jego cieni i nieco odpocząć od palącego słońca. Od dawna na świecie obchodzone jest Święto Drzewa, które przypada na 10 października.