W pierwszą sobotę września odbędzie się „Rodzinny Piknik Osiedlowy – od juniora do seniora”, na którym czeka wiele atrakcji oraz będzie prowadzona zbiórka leczenie młodego mieszkańca Łomży Filipa Nowackiego. Piknik rozpocznie się o godzinie 12:00 na terenie rekreacyjnym przy ulicy Przytulnej.

Celem tej imprezy jest integracja mieszkańców osiedla, ale będzie to także okazja do uczczenia zakończenia rewitalizacji terenu z budżetu obywatelskiego.

Liczne atrakcje!

W czasie tego wydarzenia przewidziane są atrakcje takie jak konkurencje sportowe z nagrodami, animacje dla dzieci, dmuchańce, zabawy rodzinne dla dzieci i seniorów czy kącik Straży Pożarnej dla dzieci. Pojawią się również stoiska służb mundurowych, grupy ratowniczej „Nadzieja”, akademii szachowej, akademii eksperymentów „Sobocińscy”, akademii piłkarskiej „Lider” i szkoły językowej „Linguo”, nie zabraknie też stoisk z jedzeniem, a miłośnicy rowerów będą mogli oznakować swój sprzęt.

Zbiórka charytatywna

Podczas pikniku będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na leczenie Filipka Nowackiego. To dwuletni chłopiec, który cierpi na SMA2. Jest to rdzeniowy zanik mięśni, druga forma choroby sprawia, że pomimo początkowego prawidłowego rozwoju, z czasem zaczyna się objawiać. Chłopiec potrzebuje terapii genowej, a cena leku, który da mu możliwość prawidłowego rozwoju to ponad 9 milionów złotych.