W ostatnią lipcową niedzielę odbędzie się siódma edycja Triathlon MOSiR Łomża. Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Łomża — Miasto, w którym żyję i pracuję”. Triathlon to zawody, który od uczestników wymagają dużej wytrzymałości i składy się z trzech części: pływania, biegania i jazdy na rowerze.

Łomżyński triathlon

Na początek startujący pokonają 1200 metrów w Rzece Narew, po wyjściu z wody wsiądą na rowery i będą musieli pokonać 15 kilometrów, a na koniec czeka ich trzy kilometrowy bieg od bulwarów do ulicy Żydowskiej.

W godzinach 11:30-14:00 ulica Rybaki oraz Sikorskiego na odcinku od Zdrojowej do Włościańskiej w Piątnicy będzie wyłączona z ruchu, aby zapewnić uczestnikom rywalizacji bezpieczeństwo.

Na zawodników, którzy zajmą miejsca w czołowej trójce, czekają nagrody rzeczowe oraz puchary, a każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal.

Program zawodów

Od 09:30 do 11:00 będzie możliwość pobrania pakietów startowych, a piętnaście później odbędzie się odprawa zawodników. O 11:30 uczestnicy autokarem udają się na miejsce startu, czyli plażę miejską, gdzie o 12:00 rozpocznie się rywalizacja. W godzinach 13:30-14:00 zostaną wręczone nagrody.