Mówiąc Łomża wiele osób będzie myślało, że mowa o piwie. Oczywiście jest to bardzo dobry trop, w szczególności, że ostatnio zdobyło ono nawet wyróżnienie wśród piw! Łomża to jednak przede wszystkim miejscowość, która do zaoferowania ma dużo więcej niż sam browar. Sprawdźmy więc co można zrobić i jakie miejsce odwiedzić, kiedy będąc w Łomży ma się trochę więcej wolnego czasu.

Stare Miasto

Układ i część budynków na Starym Mieście pochodzi z XV i XVI w., warto więc przejść się kilkoma uliczkami i zobaczyć piękne kamienice. Godny zainteresowania jest też ratusz, który powstał w latach 1822-1823. Będąc w Łomży warto poświęcić trochę czasu na spacer deptakami, czyli po ulicy Długiej i Farnej. To właśnie tam znajdziecie kawiarnie i restauracje na szybką kawę, albo dobry obiad. Ulica Farna to również ławeczka z Hanką Bielicką. Przechodząc tamtędy zawsze spotkamy kogoś, kto właśnie robi sobie z nią zdjęcie.

Łomżyński Park Krajobrazowy

Piękne zakola rzeki Narwi to coś co warto zobaczyć będąc w Łomży i okolicach. Więcej o tym Parku Krajobrazowym pisaliśmy tutaj. W ładną pogodę warto przejść się dostępnymi szlakami turystycznymi, a latem skorzystać ze spływów kajakowych.

Teatr Lalki i Aktora

W szczególności warto go odwiedzić podczas corocznego Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Walizka. Jeśli jednak nie planujecie odwiedzin Łomży w tym czasie to z pewnością znajdziecie jakiś ciekawy spektakl dla siebie. Teatr w Łomży wystawia średnio 250 spektakli w roku. Warto również dodać, że jest to Teatr podróżujący i łomżyńskich aktorów można było wielokrotnie zobaczyć między innymi w Niemczech, Słowenii, Chorwacji, Rosji i Hiszpanii.

Galeria Sztuki Współczesnej

Będąc w temacie placówek kulturalnych nie można zapomnieć o tym muzeum. Galeria znajduje się na największym deptaku w Łomży – przy ul. Długiej. Można w niej znaleźć dzieła znanych malarzy i rzeźbiarzy. Oprócz tego co miesiąc znajdziemy tam całkowicie nową wystawę. Przynajmniej raz w miesiącu możemy więc wybrać się na wernisaż, często również organizowane są spotkania z twórcami. Galeria bardzo mocno promuje również młodych i lokalnych artystów.

Jak widzicie w Łomży zdecydowanie jest co robić. To oczywiście nie są wszystkie jej atrakcje. Mamy jednak nadzieję, że chociaż trochę pomogą Wam one znaleźć pomysł na spędzenie miło wolnego czasu.