Niedaleko Łomży leży Biebrzański Park Narodowy, który zdecydowanie warto odwiedzić (jeśli chcecie wiedzieć dlaczego to przeczytajcie ten tekst). Dziś jednak skupimy się na innym Parku, który jest o wiele bliżej, a jednak niewiele z nas wie o jego istnieniu. Mowa tutaj o Łomżyńskim Parku Krajobrazowym Doliny Narwi, który dochodzi niemal do granic miasta. Park jest stosunkowo młody, ponieważ założono go w 1994 roku. Nie oznacza to jednak, że jest w jakiś sposób gorszy od dużo starszych Parków Krajobrazowych. Zajmuje obszar 7354 ha i dosyć mocno otacza rzekę Narew.

Atrakcje turystyczne na terenie Parku

Największą atrakcją są udostępnione dla zwiedzających szlaki turystyczne. Możliwe jest przemierzanie Parku Krajobrazowego szlakami pieszymi i rowerowymi. Oprócz tego warto również odwiedzić młyn wodny w Bronowie oraz młyn wodny i cmentarz z I wojny światowej w Gaciu. Jeśli jesteście fanami ruin to powinny Wam się spodobać pozostałości po schronie obronnym z 1939 roku w Krzewie. Kilkanaście km od Łomży leży siedziba Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego, a w niej Muzeum Przyrody. Wszystko jest w miejscowości Drozdowo. Spodoba się ono miłośnikom przyrody, gdyż kilka wystaw poświęconych jest roślinności i zwierzynie, która występuje w Kotlinie Biebrzańskiej.

Jeśli uwielbiacie piękne krajobrazy to koniecznie wybierzcie się do Siemienia, w którym znajduje się punkt widokowy. Rozciera się z niego widok na Łomżę i Piątnicę. Dodatkowo zapraszamy na dwie wieże widokowe – w Rakowie i Bronowie.

Latem można wypożyczyć kajaki i spłynąć rzeką podziwiając malownicze krajobrazy od zupełnie innej strony. Zimą za to w lasach roi się od biegaczy na nartach. Nie ważne więc jaki rodzaj sportu lubisz uprawiać, w Łomżyńskim Parku Krajobrazowym z pewnością znajdziesz coś dla siebie!