Prawdopodobnie każdy Polak wie kim jest Jurek Owsiak i jak wiele razem z Orkiestrą zrobił dla chorych dzieci. W tym roku już po raz 30 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierać będzie środki na sprzęt do szpitali i klinik leczniczych. Wrzucając środki do tradycyjnych puszek, albo biorąc udział w licytacjach możecie pomóc w zakupie sprzętu niezbędnego dla okulistyki dziecięcej. Oczywiście Finał WOŚP to nie tylko dawanie pieniędzy, ale też ogrom atrakcji, jakie przygotowują dla nas sztaby w całej Polsce. Sprawdźmy co w tym roku będzie się działo w Łomży.

Łomża na sportowo

W tegorocznym Finale WOŚP nie zabraknie atrakcji sportowych. Organizatorzy zaplanowali Morsowanie z Serduchem, które rozpocznie się o 10:00 na Plaży w Łomży. Skorzystać będzie można z tej atrakcji do 14:00. Dla wszystkich morsów dostępna będzie także bania z gorącą wodą. Oprócz tego wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wzięcia udziału w WOŚPogeddonie, czyli ekstremalnym biegu z przeszkodami. Odbędzie się on również na Plaży w Łomży o 10:00. Dodatkowo dla fanów biegania przygotowany będzie bieg charytatywny. Dla dzieci i młodzieży do 15 roku życia trasa będzie miała 300 m, dla młodzieży od 16 lat i dorosłych przygotowana będzie trasa o długości 1 km. Dla uczestników przewidziane są gorące napoje i poczęstunek. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Koncertowy WOŚP

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łomży to nie tylko wydarzenia sportowe, ale też koncerty. Na łomżyńskiej scenie posłuchać będzie można grupy Waterside i Julity Kaczyńskiej. Wystąpią także dzieci i młodzież z łomżyńskich szkół. Jeśli jesteście fanami disco polo to powinniście pomyśleć o wycieczce do Piątnicy. To właśnie tam zaplanowano WOŚPową Galę Disco Polo.

Na ulicach Łomży spotkać będzie można aż 120 wolontariuszy z tradycyjnymi puszkami i naklejkami w kształcie serduszka. Będzie można również wziąć udział w licytacjach. Wszystkie środki będą przekazane na zakup sprzętu niezbędnego w okulistyce dziecięcej.