Tegoroczne “Łomżyńskie Kolędowanie” odbyło się w ostatnią środę – 19 stycznia 2022 roku o godzinie 18:00. Wydarzenie miało miejsce w Hali Kultury na Starym Rynku. Wstęp dla wszystkich zainteresowanych był bezpłatny, konieczne było jednak posiadanie wejściówki. Na “Łomżyńskim Kolędowaniu” posłuchać można było Studia Wokalnego EMDEK pod kierownictwem Magdy Sinoff. To co jednak najważniejsze – po koncercie odbyła się zbiórka pieniędzy dla Filipa Nowackiego. Za organizację wydarzenia odpowiadał Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych i Urząd Miejski w Łomży.

Studio Wokalne eMDeK

EMDeK to zespół wokalny, który składa się z młodych artystów. Prowadzi go Magda Sinoff. Jeśli mieszkacie w Łomży to z pewnością nie raz zobaczyliście eMDeK na koncertach charytatywnych albo wydarzeniach organizowanych przez Miejski Dom Kultury w Łomży. Często można młodych artystów zobaczyć na scenie razem z innymi, znanymi wokalistami. Wokaliści, którzy wchodzą w skład zespołu, niejednokrotnie zdobywali nagrody w konkursach wokalnych. Warto, jeśli tylko ma się okazję, wybrać się na ich koncert.

Filip Nowacki

Filipek nie ma jeszcze 1,5 roku, a już potrzebuje niezwykle drogiego leczenia. Urodził się z chorobą genetyczną SMA2, która polega na rdzeniowym zaniku mięśni. Jedyną nadzieją na wyleczenie się z tego jest bardzo droga terapia genowa. Rodzice Filipka muszą jednak uzbierać na nią aż 9 milionów złotych! Jest to niesamowicie wysoka kwota i nie sposób uzyskać ją samemu. Właśnie dlatego dla Filipka organizowane są akcje charytatywne, w trakcie których mieszkańcy Łomży i nie tylko, mogą pomóc w uzbieraniu pieniędzy na najdroższy lek świata. Jeśli nie mogliście uczestniczyć w koncercie charytatywnym, a chcielibyście pomóc Filipkowi, to możecie wejść na stronę siepomaga. Można na niej znaleźć zakładkę dedykowaną właśnie Filipkowi.