Zimą w wielu miastach pojawiają się konkursy związane z ozdobami świątecznymi albo szopkami bożonarodzeniowymi. Z tej okazji po raz kolejny rozpoczyna się konkurs „Łomża nocą w świątecznej scenerii”. Nie musisz mieć profesjonalnego aparatu, żeby wziąć w nim udział. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, do wygrania są nagrody rzeczowe i publikacja zdjęć zwycięzców.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Do udziału w konkursie zachęcamy każdego. Mogą wziąć w nim udział Mieszkańcy Łomży i okolic, ale również osoby przyjeżdżające tutaj tylko na kilka dni. Zdjęcia mogą wysyłać także dzieci poniżej 16 roku życia, wtedy jednak muszą mieć zgodę rodzica. Możesz zrobić zdjęcie telefonem komórkowym i aparatem fotograficznym, pamiętaj tylko, że nie może ono być w żaden sposób obrobione cyfrowo.

Jak wziąć udział w konkursie?

Najważniejsza rzecz, bez której nie można wziąć udziału w konkursie to zdjęcie. Fotografia musi przedstawiać Łomżę po zmroku. Każdy Uczestnik może przesłać maksymalnie 3 zdjęcia, które nie są obrabiane cyfrowo. Dodatkowo zdjęcia muszą być w formacie JPEG, a ich nazwą powinno być imię i nazwisko autora. Oprócz fotografii, do zgłoszenia należy dołączyć wypełniony Formularz Zgłoszeniowy.

Prace konkursowe można wysyłać w wiadomości mailowej na adres [email protected] do 7 stycznia 2022 do godziny 15:30.

W Konkursie „Łomża nocą w świątecznej scenerii” nagrodzonych zostanie 5 osób. Zwycięzcy mogą liczyć na pamiątkowe nagrody rzeczowe, które ufunduje Miasto Łomża. Komisja będzie oceniać estetykę zdjęć, kreatywność i oczywiście zgodność z tematyką konkursu. Bardzo mocno zapraszamy do udziału zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności fotograficzne. Przy okazji jest to motywacja do wyjścia z domu i obejrzenia pięknych ozdób świątecznych, które zamontowano tej zimy w Łomży.