Podczas gdy zbliża się ten wyjątkowy czas w roku, czyli Święta Bożego Narodzenia, wielu z nas bardziej niż zwykle myśli o swoich bliskich. Dawniej wysyłano przed świętami kartki z życzeniami, dziś jest to mniej popularne. Kartki świąteczne zostały wyparte poprzez maile, komunikatory, telefony itp., itd. Niemniej jednak niektórzy z nas, nadal kupują przepiękne świąteczne kartki, a jedna ładniejsza od drugiej. Mają z tego radość. Nie tylko dlatego, że piszą życzenia na kartce, a nie na komputerze, ale dlatego, że mają komu ją wysłać.

Z drugiej strony są też takie osoby, które chciałyby otrzymać taką kartkę, a nie mają nikogo, od kogo mogliby ją otrzymać. Dlatego też między innymi w Łomży wystartował nowy konkurs.

Jaki to konkurs? Kto może wziąć udział w konkursie? Co należy zrobić?

Miejska Biblioteka Publiczna Oddział dla Dzieci w Łomży, organizuje konkurs. Co należy zrobić? Wystarczy wykonać ładną kartkę świąteczną skierowaną do osoby starszej. Kartka Bożonarodzeniowa powinna być własnym pomysłem i samodzielnie wykonana. Ponadto powinna zawierać życzenia oraz podpis — ale tylko imię.

Co ważne, konkurs jest przeznaczony dla dzieci Szkół Podstawowych w Łomży i powiatu łomżyńskiego.

W ocenie jury będzie istotna między innymi: kreatywność, zgodność z tematyką konkursu, czy staranność wykonania. Należy pamiętać, by wraz z pracą mieć uzupełnioną przez rodzica lub opiekuna prawnego — kartę zgłoszeniową.

Wszystkie kartki Bożonarodzeniowe, zostaną przekazane dla Seniorów z Klubu Seniora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomży. Zanim jednak seniorzy otrzymają życzenia, prace będzie można zobaczyć na wystawie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Oddziale dla Dzieci w Łomży. Właśnie tam, należy też składać prace, a ostateczny termin to 8 grudnia tego roku. Finał konkursu będzie miał miejsce w Hali Kultury na Starym Rynku w Łomży – 17 grudnia o godzinie 10.