„Najładniejsza bombka choinkowa” oraz „List do Świętego Mikołaja”, to tytuły konkursów dla dzieci z Łomży. To piękna inicjatywa miasta Łomża, przez którą dzieci będą miały okazję wykazać swoje umiejętności techniczno-plastyczne. Istotne jest też to, że konkurs ten ma na celu kontynuowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia wśród młodych pokoleń.

Kto organizuje wymienione niżej konkursy? W jaki sposób mają zostać wykonane bombki? Jak ma wyglądać list do Świętego Mikołaja? Kto może wziąć udział w poszczególnym konkursie? Czy są przewidziane nagrody?

Miasto Łomża wraz z prezydentem — Panem Mariuszem Chrzanowskim zapraszają do wzięcia udziału dwóch konkursach wymienione poniżej:

  • „List do Świętego Mikołaja” – W tym konkursie mogą wziąć udział dzieci przedszkolne oraz wczesnoszkolne, czyli z klas od 1 do 3 z Łomży. Wystarczy dowolną techniką plastyczną lub literacko-plastyczną wykonać list do Świętego Mikołaja. Termin składania prac obowiązuje od 18 listopada do 2 grudnia tego roku.
  • „Najładniejsza Bombka Choinkowa” – W tym konkursie mogą wziąć udział dzieci przedszkolne, wczesnoszkolne, czyli z klas od 1 do 3 oraz dzieci szkolne, czyli z klas od 4 do 8. Bombkę należy wykonać samodzielnie. Termin składania prac obowiązuje od 23 listopada do 10 grudnia tego roku.

To już kolejny raz, kiedy Urząd Miasta Łomża organizuje takie konkursy. Ponadto, do prac, czy to dotyczących bombki, czy listu, należy dołączyć wypełnioną kartę zgłoszeniową. Co więcej, całość należy dostarczyć do Wydziału Kultury Sportu i Inicjatyw Społecznych, który znajduje się przy ulicy Farnej 1 w Łomży.

To będzie dla dzieci wspaniała i kreatywna zabawa oraz mile spędzony czas, który wprowadzi w świąteczny nastrój. Przy okazji zwycięzcy prac, których wybiorą specjalnie powołane komisje, otrzymają atrakcyjne nagrody!

Co więcej, Regulaminy konkursów oraz karty zgłoszeń znajdziecie państwo na stronie internetowej Urzędu Miasta Łomża.