Jakiś czas temu podczas pikniku Militarnego w Łomży, mieszkańcy mieli okazję zagłosować, jak zagospodarować mający 32 arów obszar przy ulicy Prusa. Działka ta została zakupiona przez miasto w ubiegłym roku. Park ten nosi nazwę Jana Pawła II, który jest pięknym miejscem  np. dla rodzin z dziećmi, jako miejsce odpoczynku i rekreacji, czy dla seniorów jako miejsce odpoczynku i nabrania witalności. Na ten moment park ten posiada piękne drzewa i inne roślinności, jest oświetlony, posiada nawet monitorowane alejki oraz toaletę. Co więcej, park posiada wygrawerowane myśli papieskie, fontannę, wiele ławek a przede wszystkim dwa place zabaw, co bardzo cieszy najmłodsze pokolenie.

Jak głosowali mieszkańcy? Jak będzie zagospodarowany teren? Czy wszyscy ankietowani byli zgodni? Jakie były inne propozycje?

Oczywiście ilu ludzi tyle opinii, jednakże w przypadku tego głosowania, większość była jednogłośna — na obszarze powstanie mała gastronomia! Aż  697 osób wzięło udział w oddaniu głosu w ankiecie. Za małą gastronomią było 594 ankietowanych, w różnych grupach wiekowych — od 10 lat do 60 i więcej. Pozostali — czyli 103 osoby woleliby, aby na terenie tym powiększono place zabaw, albo by powstał park linowy, ale mini golf oraz wiele innych. Były także głosy na pozostawienie terenu bez zmian.

A wy co myślicie na ten temat?  Mieliście okazję zagłosować?