W Łomży i okolicy weekend będzie pełen atrakcji! Z całą pewnością nie będzie można narzekać na brak nudy! Koniecznie przeczytajcie poniższe propozycje, by wiedzieć co, jak i gdzie!

Jakie atrakcje będą w sobotę i w niedzielę w Łomży?

Już w sobotę odbędzie się XVII Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki Sacrum et Musica. Wydarzenie będzie miało miejsce w Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży o godzinie 19. Łomżanie i inni przybyli z okolicznych miejscowości będą za darmo mogli posłuchać Łomżyńskiej filharmonii pod batutą Jana Miłosza Zarzyckiego. Filharmonia ta, będzie towarzyszyła solistom sopranu — Iwona Socha, oraz tenoru — Tomasz Krzysica.

Dodatkowo w sobotę ciąg dalszy będzie miał łomżyński Gościniec – „Zasmakuj w Łomży”, który trwa od piątku. Tego dnia na scenie będzie można zobaczyć między innymi: zespół „Łzy”,  Margaret, oraz finalistę programu „The Voice of Poland” – Adama Kalinowskiego.

Jeśli chodzi o niedzielę, to atrakcji będzie naprawdę wiele! Pierwszą z nich jest — Niedziela dla zdrowia z programem 40 Plus. Odbędzie się on przy Parafii pod wezwaniem św. Krzyża w Łomży.

Tego dnia w Jedwabnem odbędą się gminno-parafialne dożynki, na których będzie można także wspomóc Julkę, która jest córką jednego ze strażaków OSP w Jedwabne. Dożynki świętować będą także w Śniadowie, uczestników wydarzenia zabawiać będzie zespół B- QLL oraz Szpilki. W obydwóch miejscowościach będzie miała miejsce uroczysta msza święta. W Śniadowie natomiast świętowanie zakończy się pokazem tańca z ogniem.

A może chcielibyście doznać sportowych emocji? Proszę bardzo! W niedzielę na Stadionie Miejskim w Łomży odbędzie się mecz piłki nożnej pomiędzy Łomżyńskim Klubem Sportowym a Cresovia Siemiatycze. Mecz rozpocznie się o godzinie 18.

Oprócz powyższych atrakcji będzie jeszcze wiele innych, które mogą Was zaciekawić. Na przykład mobilna wystawa pt. „Przyszłość jest z miedzi”, która została zorganizowana z okazji sześćdziesięciolecia KGHM. Wystawę będzie można zobaczyć, na parkingu Parku Wodnego przy ulicy Wyszyńskiego.