W Łomży i okolicach w zbliżający się weekend przewidzianych jest kilka atrakcji, które z całą pewnością ucieszą Łomżan i mieszkańców okolic. Jest lato, są wakacje, dlatego też warto wyjść z domu i skorzystać tych propozycji!

Jakie wydarzenia będą miały miejsce w Łomży i okolicach?

Już w piątek, wieczorową porą, odbędzie się emisja filmu „Suburbicon” Zostanie on wyświetlony w ogrodzie Centrum Aktywności Turystycznej i Kulturalnej „Domek Pastora”. Miejsce to znajduje się przy ulicy Krzywe Koło 1. Wszystko to dzięki akcji Letnie Kino Plenerowe. Dokładnie rozpoczęcie filmu, przewidywane jest na godzinę 21:30.

Sportowe emocje zaczną się już w sobotę, gdzie o puchar Prezydenta Miasta Łomża, dowódcy 18. Łomżyńskiego Punktu Logistycznego oraz dyrektora MOSiR. Będą to otwarte zawody w tenisie ziemnym w sobotę, oraz w siatkówce plażowej w niedzielę. Miejsce rozgrywek tenisa to: Stadion Miejski, a siatkówki: boisko przy ulicy Katyńśkiej.

Ponadto w sobotę odbędzie się także koncert patriotyczny z okazji Święta Wojska Polskiego. Koncert odbędzie się o godzinie 18 w Hali Kultury w Łomży. Wejście jest bezpłatne, jednak należy odebrać wejściówki  w Urzędzie Miejskim w Łomży.

Dodatkową sobotnią atrakcją, będzie także zlot aut na parkingu Aleja Park. Zlot ma na celu wsparcie chorej Julci Kierzkowskiej z Jedwabnego. Dlatego też odbędą się liczne licytacje i nagrody.

Niedziela również będzie obfitowała atrakcjami, bowiem odbędzie się IX edycja Biegu Tropem Wilczym w  trzech kategoriach wiekowych. Wydarzenie będzie miało miejsce na Forcie III w Piątnicy Poduchowej. Po zakończonym biegu, będziecie mogli posilić się grochówką oraz babą ziemniaczaną, przygotowaną przez Koło Gospodyń Wiejskich w Poniacie. Odbędzie się także koncert Muzyki Patriotycznej w wykonaniu zespołu z Łomży – The Brzuch Brothers. Co ciekawe, będziecie mogli Państwo obejrzeć także wystawę, której autorem jest Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Okręg Łomża. Tytuł wystawy to: ” Kobiety Wyklęte Ziemi Łomżyńskiej”.

Z całą pewnością prócz wyżej wymienionych atrakcji, znajdziecie Państwo ich jeszcze więcej w Łomży i okolicach. Każda z Nich jest warta uwagi. A Wy na jaką się wybierzecie? 🙂