Chwilę grozy przeżyła matka, 14 miesięcznego chłopca, którego przez nieszczęśliwy przypadek, zatrzasnęła w samochodzie.

Szybka reakcja jest bardzo ważna!

Zdarzenie miało miejsce we wtorek, 27 lipca, przed jednym z bloków w Łomży. Jak do tego doszło? Mama chłopca, posadziła dziecko do samochodu, po czym sama wsiadła do auta od strony kierowcy, by odłożyć torebkę na fotelu obok. Następnie zostawiając kluczyki w aucie, wysiadła by poprawić i zapiąć chłopca w foteliku, zatrzaskując przy tym drzwi. Jak można się spodziewać, samochód automatycznie się zablokował i mama nie miała jak dostać się do dziecka!

Na szczęście, kobieta bez zastanowienia i chwili wahania, zadzwoniła po pomoc na Łomżyńską policję. Mundurowi, bardzo szybko zareagowali i już po chwili byli przy aucie i zrozpaczonej matce. W tym feralnym dniu, panowała wysoka temperatura powietrza, dlatego też czternastomiesięczny chłopiec jak najszybciej musiał być wyciągnięty z auta. Policjanci od razu po przybyciu, wybili boczną szybę w aucie by po chwili bezpiecznie wyjąć malutkiego chłopca, które trafiło w ramiona mamy.

Na szczęście wszystko, dobrze się skończyło!

Nie pozostawiaj dziecka ani zwierzaka samego w aucie! !!

Mamy środek lata, więc warto przypomnieć, jak bardzo ważne jest, by nie pozostawiać dziecka ani zwierzęcia samego w aucie!!! Latem temperatury powietrza są naprawdę wysokie, a w zamkniętym samochodzie, stojącym na nasłonecznionym miejscu, temperatura  wzrasta jeszcze wyżej! Wówczas jest jak w saunie! W kilka chwil, może dojść do przegrzania organizmu lub co gorsza – wielkiej tragedii! Bądźmy rozsądni i odpowiedzialni!