Turysto, jeśli zawitasz do Łomży aby zwiedzić zabytki, różne ciekawe miejsca oraz okolice, to koniecznie wybierz się do Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi.

Gdzie znajduje się i czym charakteryzuje się Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi?

Ten ogromny teren, który obejmuje dwie krainy: Mazowiecko – Podlaską oraz Mazursko – Podlaską. Przepływa przez nie rzeka Narew . Park został utworzony w 1994 roku.  Utworzenie go miało na celu zachowanie w praktycznie nienaruszonym stanie doliny rzeki Narew. To cudowne miejsce bogate jest w faunę i florę. Występuje tu około 750 gatunków roślin naczyniowych  jak na przykład: arnika górska czy wawrzynek wilcze łyko. Jeśli chodzi o zwierzęta to jest ich niesamowicie dużo i przedstawia się to mniej więcej tak: 200 gatunków ptaków, 41 gatunków ssaków, 12 gatunków płazów, 4 gatunki gadów oraz 30 gatunków ryb.

Co oprócz fauny i flory?

Na terenie Parku znajduje się wiele pięknych zabytków. Jednymi z nich są znane Forty w Piątnicy, młyn wodny w Bronowie, czy pozostałości browaru parowego w Drozdowie oraz wiele, wiele innych. Wsłuchaj się w odgłosy natury wędrując pieszo bądź  podróżując przez Park szlakiem pieszo – rowerowym.

Siedziba Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi, mieści się w Drozdowie, przy ulicy Głównej 52.