Pierwsze miejsce w zawodach pływackich pierwszej Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej zostało zdobyte przez drużynę z 14 batalionu obrony pogranicza, mającego swoją siedzibę w Hajnówce. Po zaciętej rywalizacji na basenie, zawodnicy udowodnili swoją dominację, prezentując umiejętności w czterech różnych stylach pływackich, rozegranych na dwóch dystansach.

Głównym miejscem wydarzenia była Pływalnia Miejska w Łomży, która na czas trwania zawodów stała się domem dla zawodników reprezentujących Wojska Obrony Terytorialnej. Rywalizacja przyciągnęła pięć 12-osobowych zespołów, które dały z siebie wszystko, aby zdobyć tytuł mistrza. Zawodnicy mieli do pokonania dystanse 50 i 100 metrów w czterech stylach pływackich. W sumie odbyło się 20 konkurencji indywidualnych oraz trzy sztafety na dystansie 4 x 50 metrów. Nagrodą za zwycięstwo był puchar dowódcy 1PBOT oraz dyrektora MOSiR Łomża.

Po zakończeniu wszystkich konkurencji, klasyfikacja końcowa prezentowała się następująco: na pierwszym miejscu uplasował się 14 batalion obrony pogranicza z Hajnówki, drugie miejsce zajęli zawodnicy z 13 batalionu lekkiej piechoty z Łomży, a podium uzupełnił 11 batalion lekkiej piechoty z Białegostoku.