Stary Rynek w Łomży stał się areną niecodziennej edycji „Seniorady Plus”, która miała miejsce wczoraj. Tym samym, uroczystość ta zakończyła obchody Dni Łomży tego roku. Wydarzenie to przyciągnęło przedstawicieli różnych grup wiekowych do wspólnej zabawy i integracji.

Impreza była wypełniona muzycznymi i wokalnymi prezentacjami, które miały na celu zapewnienie rozrywki dla seniorów, dzieci, młodzieży i ich rodziców. Uczestnicy Dziennego Domu Senior+ w Łomży mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności, a także wystąpili Dominik i Przemek Kamińscy, Michał i Dominik Sawiccy, Alan i Tymon Karasek znani jako Karasiewiczowie, Eliza i Oliwia Szmitko, Marta Perkowska, Aleksander Szymański, Magda Sinoff oraz Łomżyńska Orkiestra Dęta MDK-DŚT pod dyrekcją Waldemara Borusiewicza.

Nie ominęły nas również popisy taneczne, które obejmowały występy grupy BK Step, połączone z lekcjami tańca dla seniorów, dzieci i młodzieży. Organizatorzy dopilnowali, aby odbyły się również zajęcia aktywności fizycznej prowadzone przez ŁKS Łomża, a także różne animacje skierowane do najmłodszych uczestników.

Uczestnicy mieli możliwość skorzystania ze stoisk oferujących badania profilaktyczne, jak również z ofert podmiotów i instytucji dedykowanych seniorom. Dla najmłodszych przygotowano dmuchane zabawki. Wszystkich uczestników czekała strefa gastronomiczna, gdzie można było skosztować wielu różnych przysmaków.